MENU

      HS Basketball Playoff Schedule



      SCHSL Playoffs


      All First Round games on Thursday



      Class 4A BOYS


      Aiken at South Florence, 7 p.m.


      Carolina Forest at Dutch Fork



      Class 3A BOYS


      Socastee at Hanahan, 7 p.m.


      Berkeley at Myrtle Beach, 7:30 p.m.


      James Island at North Myrtle Beach, 7 p.m.


      Strom Thurmond at Hartsville, 7 p.m.


      Wilson at Orangeburg-Wilkinson, 7:30 p.m.


      Brookland-Cayce at Darlington, 7 p.m.


      Marlboro County at Airport, 7:30 p.m.



      Class 2A BOYS


      Columbia at Cheraw, 7 p.m.


      Lee Central at Marion, 7 p.m.


      Timberland at Mullins, 7:30 p.m.


      Dillon at Lake City, 7:30 p.m.


      Waccamaw at Lake Marion, 7:00 p.m.



      Class 1A BOYS


      CE Murray at Latta, 7:30 p.m.


      Hannah-Pamplico at Timmonsville, 7:30 p.m.


      Creek Bridge at Hemingway, 7 p.m.


      Carvers Bay at Johnsonville, 7 p.m.


      Lamar at Hunter-Kinard-Tyler, 7 p.m.



      Class 4A GIRLS


      White Knoll at West Florence, 7 p.m.


      South Florence at North Augusta, 6 p.m.



      Class 3A GIRLS


      Hanahan at Myrtle Beach, 6 p.m.


      North Myrtle Beach at Hilton Head, 6 p.m.


      Socastee at Orangeburg-Wilkinson, 6 p.m.


      Hartsville at Strom Thurmond, 7 p.m.


      Stall at Wilson, 7 p.m.


      Darlington at Airport, 6 p.m.



      Class 2A GIRLS


      Cheraw at Columbia, 7 p.m.


      Waccamaw at Kingstree, 7 p.m.


      Lee Central at Mullins, 6 p.m.


      Lake Marion at Dillon, 7 p.m.


      Marion at Lake City, 6 p.m.



      Class 1A GIRLS


      North at Lamar, 7 p.m.


      Lake View at Timmonsville, 6 p.m.


      Johnsonville at Carvers Bay, 7 p.m.


      Hemingway at Hannah-Pamplico


      East Clarendon at Latta



      SCISA PLAYOFFS



      Class 1A BOYS


      MB Christian Academy vs. Andrew Jackson/Cathedral Academy winner - Tuesday, 6:30 pm at Orangeburg Prep



      Class 2A BOYS


      Calhoun Academy vs. The King's Academy - Saturday, 2:30 pm at Wilson Hall


      Carolina Academy vs. Bible Baptist - Saturday, 1:00 pm at Pinewood Prep


      Thomas Sumter vs. Trinity-Byrnes - Saturday, 1:00 pm at Sumter Civic Center


      Dillon Christian vs. Spartanburg Christian - Saturday, 3:00 pm at Heathwood Hall



      Class 2A GIRLS


      Pee Dee Academy vs. Palmetto Christian - Friday 7:00 pm at Wilson Hall


      Holly Hill vs. Carolina Academy - Friday, 5:30 pm at Wilson Hall


      The King's Academy vs. Beaufort Academy - Friday 5:00 pm at Porter-Gaud


      Calhoun Academy vs. Trinity-Byrnes - Friday, 4:00 pm at Wilson Hall

      component-story-more_media_horiz-v1-01
      FOLLOW US ON TWITTER